Wikia


Voorafgegaan door
seizoen 2013/14
Tijdperk de Boer
2014-15
Opgevolgd door
seizoen 2015/16

Het seizoen 2014/15 was het vijfde seizoen onder leiding van hoofdtrainer Frank de Boer in het Tijdperk de Boer. Het doel was duidelijk: overwinteren in de UEFA Champions League en voor de vijfde keer op rij kampioen van Nederland worden. Niets was echter minder waar; het werd een dramatisch seizoen, waarin Ajax 1 saai en doelloos speelde. Hoewel A1 talent Anwar El-Ghazi doorbrak en op De Toekomst onder andere Abdelhak Nouri, Donny van de Beek en Václav Černý de sterren van de hemel speelden, zakte Ajax 1 ver door de ondergrens. Rivaal PSV werd kampioen en Ajax moest het doen met een tweede plek.

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions LeagueJohan Cruijff Schaal
Ajax VrouwenBeNe League
Ajax Zaterdag 1Topklasse --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxEerste Divisie--
Ajax A1A-junioren Eredivisie-Youth LeagueGestion Copa Amsterdam
Ajax A2A-junioren Eerste Divisie-
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

VoorbereidingEdit

In de voorbereiding speelde Ajax wedstrijden tegen kleine Nederlandse clubs, maar reisde het ook af om tegen Benfica te spelen. Ajax won met 0-1 door middel van een doelpunt van Ricardo Kishna. Met deze overwinning won Ajax de Eusebio Cup. Nieuw jeugdtalent Anwar El-Ghazi werd met 8 doelpunten de topscorer van de voorbereiding.

Johan Cruijff SchaalEdit

1rightarrow Zie voor meer informatie: Johan Cruijff Schaal 2014

De eerste officiële wedstrijd van het seizoen was de Johan Cruijff Schaal 2014 tegen PEC Zwolle. Zwolle had Ajax een flinke tik gegeven door het seizoen ervoor de KNVB Beker-finale te winnen van Ajax met grootse cijfers: 5-1. De Ajacieden wilden revanche, maar niets was minder waar. PEC wist weer te winnen, dit maal met 1-0. De nieuwe aankopen Arek Milik en Nick Viergever maakte hun officiële debuut, net als jeugdspeler Anwar El-Ghazi.

EredivisieEdit

Ajax begon de eerste helft van het seizoen redelijk. Niklas Moisander werd de nieuwe aanvoerder, met Nicolai Boilesen als vervanger. Na ruime overwinningen op Vitesse en AZ kwam direct de topper tegen PSV. Hoewel Ajax op voorsprong kwam door Anwar El-Ghazi, verloren ze alsnog door middel van een sterk omschakelende PSV. Het weekend erop verloor Ajax 1 vervolgens van FC Groningen, waarna twee weken later De Klassieker in Rotterdam op het programma stond. Tegen Heracles scoorde nieuwe spits Arek Milik twee maal, waarna hij een serieuze concurrent werd van Kolbeinn Sigþórsson, die niet in goede doen was. Ajax had tegen aartsrivaal [[Feyenoord] niets in te brengen, maar wist onterecht met 0-1 te winnen door middel van een rake vrije trap van Ricardo van Rhijn. De zwabberbal viel in het doel, en liet Feyenoord doelman Kenneth Vermeer kansloos. Vermeer had aan het begin van het seizoen de pijnlijke overstap van Ajax naar Feyenoord gemaakt. Vervolgens speelde Ajax een aantal moeizame wedstrijden, maar van FC Dordrecht (4-0), SC Cambuur (2-4) en sc Heerenveen (4-1) werd er ruim gewonnen. In de thuiswedstrijd tegen Willem II (5-0 winst) scoorde Joël Veltman het 3000 thuisdoelpunt van Ajax. In diezelfde wedstrijd debuteerde ook Riechedly Bazoer, die na de winterstop een vaste waarde bleek te worden.

In de winterstop stond Ajax slechts een aantal punten achter koploper PSV, waardoor de Ajacieden nog droomden over de 5e titel op rij. Stefano Denswil vertrok verrassend naar België, waardoor Moisander moest blijven van de trainer. Ajax begon dramatisch aan de tweede helft van het seizoen. In februari speelde Ajax pas weer de eerste redelijke wedstrijd tegen FC Twente (4-2 winst). Er kwam veel kritiek op het spel van Ajax. De supporters waren klaar met de constante balletjes terug en breed. Er zat geen lef en energie meer in de ploeg. Twee weken later stond de uitwedstrijd tegen PSV op het programma. Wonderbaarlijk genoeg wist Ajax de wedstrijd te winnen met 1-3, onder andere door een prachtig doelpunt van El-Ghazi. De rest van de wedstrijden verspeelde Ajax zo veel punten dat PSV kampioen werd. Frank de Boer gaf wel aan te blijven in het seizoen 2015/16, maar zelfs aan die actie werd getwijfeld. Was De Boer nog wel de juiste trainer voor Ajax? De tweede plaats werd wel veilig gesteld, waardoor Ajax in de voorrondes van de Champions League gaat spelen.

KNVB BekerEdit

1rightarrow Zie voor meer informatie: KNVB Beker 2014/15
Milikmoeilijk

Arek Milik scoorde 8 doelpunten in 3 KNVB Beker wedstrijden

Ajax begon het beker avontuur in de tweede ronde uit tegen JOS Watergraafsmeer. Doordat de kleine club JOS niet genoeg licht kon brengen voor de tv-uitzending werd de wedstrijd gespeeld in het Olympisch Stadion, de voetbaltempel waar Ajax vroeger haar belangrijke wedstrijden speelde. [1] Bij JOS speelde Danny van 't Schip, de zoon van oud-Ajacied John van 't Schip. Op Twitter vroeg een fan of John van 't Schip voor een keer geen Ajacied was, waarop John stijlvol antwoordde: 'Ajacied ben ik voor het leven!' [2] De wedstrijd werd gespeeld op 24 september 2014 en Ajax 1 won de wedstrijd overtuigend met 0-9. De nieuwe spits Arek Milik scoorde maar liefst 6 keer en evenaarde daarmee het record 'Meeste doelpunten in een KNVB Beker-wedstrijd voor Ajax' van Luis Suárez. Diederik Boer en Queensy Menig maakten beiden hun officiële debuut voor Ajax 1, en Menig wist volgens traditie ook direct te scoren.

In de derde ronde speelde Ajax 1 uit tegen SV Urk. Als gevolg van de ongeregeldheden tijdens de KNVB Beker finale in het vorig seizoen besloot de KNVB dat Ajax naar dit duel geen uitsupporters mocht meenemen. Ajax won de wedstrijd met 0-4, Riechedly Bazoer en Richairo Živković maakten beiden hun officiële debuut voor Ajax 1 en Živković wist tevens te scoren. De achtste finale werd thuis gespeeld tegen Vitesse, waarin Ajax pijnlijk met 0-4 onderuit ging. Het was het begin van een slechte periode van Ajax, en dit al in december 2014.

UEFA Champions LeagueEdit

1rightarrow Zie voor meer informatie: UEFA Champions League 2014/15
Lassepsg

Lasse Schöne scoort de 1-1 tegen PSG, 17 september 2014

Ajax kwam in een groep met PSG, FC Barcelona en APOEL Nicosia. De groepsfase begon thuis tegen het PSG van sterspeler en oud-Ajacied Zlatan Ibrahimović. Ook oude bekenden Gregory van der Wiel en Maxwell speelde bij de Franse topploeg. Ajax speelde een prima wedstrijd, kwam wel op achterstand, maar Lasse Schöne maakte gelijk door middel van een prachtige vrije trap. De tweede wedstrijd was uit tegen APOEL, waarin Ajax op voorsprong kwam door een doelpunt van Lucas Andersen. Een strafschop zorgde er echter voor dat de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel eindigden. Op 21 oktober ging Ajax naar Barcelona om daar tegen het sterrenteam van Messi te spelen. Het krachtsverschil was te groot, maar Ajax wist wel te scoren via Anwar El-Ghazi (3-1 verlies). In de uitwedstrijd tegen PSG raakte Nicolai Boilesen zwaar geblesseerd aan zijn knie. De dader: oud-Ajacied Gregory van der Wiel. PSG kwam op voorsprong, maar Davy Klaassen kopte door middel van een zweefduik knap binnen. Zlatan Ibrahimović maakte er niet veel later 2-1 van, en toen Niki Zimling zwaar in de fout ging werd het ook nog 3-1. Thuis tegen APOEL moest de derde plek verzekerd worden. Dit bleek geen enkel probleem: Ajax won met 4-0 door doelpunten van Lasse Schöne (2), Davy Klaassen en Arek Milik. Voor de vijfde keer op rij wist Ajax niet te overwinteren in de Champions League.

UEFA Europa LeagueEdit

1rightarrow Zie voor meer informatie: UEFA Europa League 2014/15

Ajax overwinterde in de Europa League omdat het als derde was geeindigd in de Champions League groepsfase. Ajax lootte tegen het Poolse Legia Warschau, een club uit het land van Arek Milik. De eerste wedstrijd was thuis in de Amsterdam ArenA op 19 februari 2014. In een goede eerste helft scoorde Milik prachtig de 1-0, maar na de rust had Legia het betere van het spel. Jasper Cillessen voorkwam echter dat de Polen wisten te scoren. De resturn werd echter overtuigend gewonnen met 1-3. Milik scoorde twee doelpunten en ook Nick Viergever kwam tot scoren. Voor het eerst in de geschiedenis werd de 1/8 finale van de Europa League behaald. Daar werd Ajax echter, onterecht of niet, uitgeschakeld in de verlenging door Dnipro Dnipropetrovsk.

Selectie 2014/15Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Nederlands vlag Jasper CillessenDoelman2018
2.Nederlands vlag Ricardo van RhijnRechtsback2018
3.Nederlands vlag Joël VeltmanCentrale verdediger2018
4.Finland Niklas MoisanderCentrale verdediger2015
5.Denemarken vlag Nicolai BoilesenLlinksback2016
6.Nederlands vlag Mike van der HoornCentrale verdediger2017
7.Denemarken vlag Viktor FischerLinksbuiten2017
8.Nederlands vlag Daley SinkgravenAanvallende middenvelder2019
9.Ijslandvlag Kolbeinn SigthórssonSpits2016
10.Nederlands vlag Davy KlaassenAanvallende middenvelder2018
11.Nederlands vlag Ricardo KishnaLinksbuiten2016
12.Nederlands vlag Jairo RiedewaldVerdediger2018
16.Denemarken vlag Lukas AndersenAanvallende middenvelder2016
19.Polen vlag Arek MilikSpits2015
20.Denemarken vlag Lasse SchöneMiddenvelder2015
21.Nederlands vlag Anwar El-GhaziRechtsbuiten2019
25.Zuid Afrika vlag Thulani SereroMiddenvelder2017
26.Nederlands vlag Nick ViergeverVerdediger2018
30.Nederlands vlag Richairo ŽivkovićSpits2019
31.Nederlands vlag Peter LeeuwenburghDoelman2015
32.Denemarken vlag Niki ZimlingVerdedigende middenvelder2015
33.Nederlands vlag Diederik BoerDoelman2017
Jong Ajax spelers in selectie
18.Kroatië Robert MurićBuitenspeler2018
23.Nederlands vlag Kenny TeteVerdediger2015
27.Nederlands vlag Riechedly BazoerVerdediger2016
34.Nederlands vlag Queensy MenigBuitenspeler2019
Jeugdspelers in selectie
37.Nederlands vlag Donny van de BeekMiddenvelder2018

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Champ L. Euro L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Denemarken vlag Andersen27221106110374
Nederlands vlag Bazoer17110000041222
Nederlands vlag Blind300000000030
Nederlands vlag Boer103000000040
Denemarken vlag Boilesen22000104040310
Nederlands vlag Cillessen32000006040420
Nederlands vlag Denswil103000200060
Nederlands vlag Duarte402100000061
Nederlands vlag El-Ghazi319201051404310
Denemarken vlag Fischer430000000043
Nederlands vlag Van der Hoorn15220101031223
Nederlands vlag Kishna26531104040386
Nederlands vlag Klaassen30630106240448
Nederlands vlag Ligeon303010000070
Nederlands vlag Menig302100000051
Polen vlag Milik2111381051433423
Finland Moisander25000105000310
Denemarken vlag Sinkgraven10000000040140
Denemarken vlag Schöne298001063203811
Zuid Afrika vlag Serero29120105040411
Ijslandvlag Sigthórsson21700104010277
Nederlands vlag Tete500000000050
Nederlands vlag Van Rhijn28220006040402
Nederlands vlag Riedewald19020003010250
Nederlands vlag Veltman25410005030344
Nederlands vlag Viergever26230105041393
Denemarken vlag Zimling9000003000120
Nederlands vlag Živković7111001010102
  • Laats bijgewerkt na: FC Dordrecht - AJAX

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Polen vlag Arek Milik11
2.Nederlands vlag Anwar El-Ghazi9
3.Denemarken vlag Lasse Schöne8
4.Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson7
5.Nederlands vlag Davy Klaassen6
6.Nederlands vlag Ricardo Kishna5
7.Nederlands vlag Joel Veltman4
8.Denemarken vlag Viktor Fischer3
9.Nederlands vlag Ricardo van Rhijn2
Nederlands vlag Mike van der Hoorn2
Nederlands vlag Nick Viergever2
Denemarken vlag Lukas Andersen2
13.Zuid Afrika vlag Thulani Serero1
Nederlands vlag Richairo Živković1
Nederlands vlag Riechedly Bazoer1
Eigen doelpunt tegenstander5
Totaal69

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Polen vlag Arek Milik8
2.Denemarken vlag Lucas Andersen1
Nederlands vlag Ricardo Kishna1
Nederlands vlag Queensy Menig1
Nederlands vlag Lerin Duarte1
Nederlands vlag Richairo Živković1
Totaal13

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Denemarken vlag Lasse Schöne3
2.Nederlands vlag Davy Klaassen2
3.Denemarken vlag Lukas Andersen1
Nederlands vlag Anwar El-Ghazi1
Polen vlag Arek Milik1
Totaal8

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Polen vlag Arek Milik3
2.Nederlands vlag Nick Viergever1
Nederlands vlag Riechedly Bazoer1
Nederlands vlag Mike van der Hoorn1
Totaal6

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS ChL EuL T
1.Polen vlag Arek Milik11801323
2.Denemarken vlag Lasse Schöne8003011
3.Nederlands vlag Anwar El-Ghazi9001010
4.Nederlands vlag Davy Klaassen600208
5.Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson700007
6.Nederlands vlag Ricardo Kishna510006
7.Nederlands vlag Joel Veltman400004
Denemarken vlag Lucas Andersen210104
9.Denemarken vlag Viktor Fischer300003
Nederlands vlag Nick Viergever200013
Nederlands vlag Mike van der Hoorn200013
12.Nederlands vlag Ricardo van Rhijn200002
Nederlands vlag Richairo Živković110002
Nederlands vlag Riechedly Bazoer100012
15.Nederlands vlag Queensy Menig010001
Nederlands vlag Lerin Duarte010001
Zuid Afrika vlag Thulani Serero010001
Eigen doelpunt tegenstander500005
Totaal691308696
  • Laats bijgewerkt na: FC Dordrecht - AJAX

Technische stafEdit

Functie Naam
HoofdcoachNederlands vlag Frank de Boer
Assistent-trainerNederlands vlag Dennis Bergkamp
Assistent-trainerNederlands vlag Hennie Spijkerman
KeeperstrainerNederlands vlag Carlo l'Ami
TeammanagerNederlands vlag Tjerk Smeets
SpelersbegeleiderNederlands vlag Herman Pinkster

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafZuid Afrika vlag Gavin Benjafield
ClubartsNederlands vlag Don de Winter
Performance coachNederlands vlag Björn Rekelhof
Performance coachAustralievlag Perry Augustine
FysiotherapeutNederlands vlag Pim van Dord
FysiotherapeutNederlands vlag Ronald Vermeer
Sportmasseur / PedicureNederlands vlag Freddy Pijloo

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Ajax 1

Ajax Vrouwen

Jeugdopleiding

Persoonlijk

TransfersEdit

Zomer transfers Ajax 1Edit

AangetrokkenEdit

Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Nederlands vlag Richairo Živković30 juni 2017Nederlands vlag FC Groningen€ 2,5
Nederlands vlag Nick Viergever30 juni 2018Nederlands vlag AZ€ 2,0
Nederlands vlag Diederik Boer30 juni 2017Nederlands vlag PEC Zwolle€ 0,75
Gehuurd
Polen vlag Arek Milik30 juni 2015West Duitsland Bayer 04 Leverkusen-
Denemarken vlag Niki Zimling30 juni 2015West Duitsland 1. FSV Mainz 05-

Jong Ajax

Jeugdopleiding

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Nederlands vlag Daley BlindEngeland Manchester United FC€ 17,5
Nederlands vlag Siem de JongEngeland Newcastle United€ 7,5
Nederlands vlag Danny HoesenNederlands vlag FC Groningen€ 0,8
Nederlands vlag Kenneth VermeerNederlands vlag Kakkerlakken€ 1,0
Congo-Brazzaville vlag Jody LukokiNederlands vlag PEC Zwolle€ 1,5
Kameroen vlag Eyong EnohTurkije Antalyaspor€ 0,6
Transfervrij
Denemarken vlag Christian PoulsenDenemarken vlag FC København-
Verhuurd
Nederlands vlag Mickey van der HartNederlands vlag Go Ahead Eagles-
Terug van verhuur
Spanje vlag Bojan KrkićSpanje vlag FC Barcelona-

Jong Ajax

Jeugdopleiding

Winterse transfers Ajax 1Edit

AangetrokkenEdit

Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Nederlands vlag Daley Sinkgraven30 juni 2019Nederlands vlag sc Heerenveen€ 7,0

Jong Ajax

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Verhuur
Nederlands vlag Lerin DuarteNederlands vlag sc Heerenveen-
Nederlands vlag Ruben LigeonNederlands vlag NAC Breda-
Transfervrij
Nederlands vlag Stefano DenswilBelgievlag Club Brugge-
Zweden vlag Tobias SanaZweden vlag Malmö FF-

Jong Ajax

  • Nederlands vlag Sheraldo Becker - Nederlands vlag PEC Zwolle (verhuur)
  • Frankrijk Ilan Boccara - contract ontbonden
  • Transfervrij vertrokken: Maurits Schmitz, Robert van Koesveld

ContractenEdit

Ajax 1 contracten

Jong Ajax contracten

  • Nederlands vlag Danny Bakker - 30 juni 2016
  • Nederlands vlag Xavier Mous - 30 juni 2016
  • Nederlands vlag Milan Vissie - 30 juni 2016
  • Nederlands vlag Daoud Bousbiba - 30 juni 2016
  • Nederlands vlag Django Warmerdam - 30 juni 2016
  • Nederlands vlag Sheraldo Becker - 30 juni 2017
  • Nederlands vlag Leeroy Owusu - 30 juni 2019
  • Nederlands vlag Queensy Menig - 30 juni 2019
  • Nederlands vlag Peter Leeuwenburgh - 30 juni 2018

Jeugd contracten

  • Nederlands vlag Abdelhak Nouri - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Donny van de Beek - 30 juni 2018
  • Tsjechië vlag Václav Černý - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Aschraf El Mahdioui - 30 juni 2016
  • Nederlands vlag Zakaria El Azzouzi - 30 juni 2020
  • Nederlands vlag Mauro Savastano - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Indy Groothuizen - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Adham El Idrissi - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Terry Lartey Sanniez - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Stan van Bladeren - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Pelle Clement - 30 juni 2017
  • Nederlands vlag Carel Eiting - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Damil Dankerlui - 30 juni 2018

FootnotesEdit

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.