Wikia


De generatie 1992/93 is een succesvolle generatie jeugdspelers, waaruit veel talenten doorbraken in Ajax 1. De generatie won onder andere de AEGON Future Cup en wist in 2012 de finale van het Europese jeugdtoernooi NextGen series te bereiken. Uit de lichting komen onder andere de huidige Ajax 1 speler Davy Klaassen, Joël Veltman, Mitchell Dijks en Viktor Fischer.

GeschiedenisEdit

Rond 2010 kwamen de meeste spelers in de B1 te spelen. Dat jaar organiseerde Ajax voor het eerst het internationale toernooi de Future Cup. De overige deelnemers waren RSC Anderlecht, Bayern München, FC Barcelona, AC Milan, Liverpool FC, FC Dallas en de Chinese selectie onder de 17 jaar. De B1 met Klaassen en Ousime Bouy als uitblinkers waren...

In 2009 kwam Mitchell Dijks over van FC Volendam, waarna hij aansloot bij de lichting. De serie De A1: helden van de Toekomst werd in het seizoen 2010/11 opgenomen. Het team bestond nog steeds uit de vaste kern Ligeon, Veltman, Denswil, De Sa, Koppers, Klaassen, Sporkslede en Dijks en werd aangevuld met de tweedejaars A-junioren Jody Lukoki en het Deense talent Nicolai Boilesen.

In het nieuwe seizoen 2011/12 speelde de Ajax A1 voor het eerst in het in 2011 opgerichte NextGen series, een internationale voetbalcompetitie van de UEFA voor spelers onder de 19 jaar.

SpelersEdit

Instroom jaar

# Speler Eredv. Beker NL SC EU I EU III Totaal
W D W D W D W D W D W D
1.Nederlands vlag Davy Klaassen62178020112719020
2.Nederlands vlag Joël Veltman57680108040786
3.Denemarken vlag Nicolai Boilesen52140309050731
4.Denemarken vlag Viktor Fischer5116862080307222
5.Nederlands vlag Stefano Denswil22181008110393
6.Congo-Brazzaville vlag Jody Lukoki24560004010355
7.Nederlands vlag Ruben Ligeon12080100000210
8.Nederlands vlag Lesly de Sa13141002010202
9.Nederlands vlag Dico Koppers8000100020110
10.Nederlands vlag Mitchell Dijks602010000090
11.Nederlands vlag Fabian Sporkslede201000100040
12.Nederlands vlag Mickey van der Hart001000000010

TrainersEdit

Overige spelersEdit

  • Ousime Bouy
  • Terell Ondaan
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.